Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Xürremiler Herekatı ve Babek
Azerbaycan Bayragi
Bir Sarkisin Sen
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

Seni Vuran Eller Kırılsın Oğul

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: Seni Vuran Eller Kırılsın Oğul   C.tesi Ara. 04, 2010 3:59 pm

Şehitliklerde gözyaşları sel gibi...
Kurban Bayramı arefesi, şehit ailelerini tarifsiz acılara boğdu. Şehitlikler, doldu taştı. Hiç görmediği babasının mezar taşındaki resmini öpen çocuklar da vardı, eşlerini kaybeden gencecik dullar da... Hepsinin acısı ve hüznü büyüktü ama yavrusunu şehit veren anne ve babaların ızdırabı kelimelere sığmıyordu.
‘Açılım’ sabır sınırlarını zorluyor
İstanbul Edirnekapı Şehitliği de sabahın ilk saatlerinden itibaren tarihi günlerinden birini yaşadı. Oğullarının mezarlarını sulayan, gözyaşları içinde dualar eden şehit yakınlarının acısı kadar öfkesi de büyüktü: Evladımız bayramda bize gelecekti, biz ona geldik! Teröre lanet olsun... PKK ile iş yapanların Allah belasını versin!

Gömdüm oğul seni toprağa gömdüm

Kanlı gözyaşımla pınara döndüm
Tabutun üstünde dirildim öldüm
Seni vuran eller kırılsın oğul

Doymadım sesine fidan boyuna

Nasıl geldin oğul sen bu oyuna
Gül gibi düştün toprağın koynuna
Giden oğul hiç gelir mi yerine
Ah evladım yaram indi derine
Hele bakın ********in şerrine
Mustafa Atıcı

Şehitlikte buruk bayram
Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler, ziyaretçi akınına uğradı. Kimi, biricik evladının mezar taşını okşadı, kimi ise hiç görmediği babasının yüzünü. Dualar edildi, gözyaşları döküldü, teröre lanet okundu

Haber: Salim YAVAŞOĞLU
Yakınları, vatan için canını veren şehit aileleri, Kurban Bayramı arifesinde şehitlikleri doldurdu. Şehit aileleri, her yıl olduğu gibi bu yılda bayram öncesinde şehitliklere koştu, Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etti, gözyaşı döktü. Mezarları temizleyen aileler, çevredeki otları toplayıp çiçekler dikti. Bazı şehit anneleri, oğullarının mezarları başında evlatlarıyla konuştu, mezar taşlarındaki fotoğraflarını öptü. Bayram, evladını teröre kurban verenlerin yüreklerini bir kez daha dağladı Tunceli Ovacık’ta 1995 yılında teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Er Ahmet Üvenç’in annesi Pembe Üvenç, oğlunun tezkeresine 15 gün kala şehit düştüğünü söyledi.

Sevinç yaşayamıyoruz
Hakkari Yüksekova’da 2007 yılında şehit düşen 1980 doğumlu Jandarma Üsteğmen Çağlar Canbaz’ın annesi Çınar Yenigün, “Açılımı ileri sürüp, PKK ile görüşüp, müzarekere yapanların Allah belalarını versin” dedi. Şırnak’ta 2007 yılında şehit düşen Komando Çavuş Samet Kırbaş’ın babası İsmail Kırbaş da, bayram günlerinde sevinci yaşayamadığını belirterek, “Bizim çocuklarımız yanımızda yokken bayramların tadı çıkmıyor. Buraya gelip acımızı tekrar yaşıyoruz” dedi. Şırnak’ın Silopi ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit düşen Onbaşı İbrahim Çay’ın babası Şaban Çay ise oğlunun şehit düştüğünden beri bayramların buruk geçtiğini anlattı. Çay, “Allah’a isyan ederek ağlamadık yanmadık. Acımız çok büyük ancak takdiri ilahiye karşı çıkılmaz. Nasıl çözülürse çözülsün artık bu mesele. Bıçak kemiğe dayandı” diye konuştu.

Sevdiği kızı eller aldı
Mardin Nusaybin’de 1996 yılında şehit düşen Komando Onbaşı Serkan Satı’nın ablası Filiz Uçar, yaşadıkları acının anlatılamayacak derecede büyük olduğunu belirterek, “O yokken ne bayramdan ne düğünden hiçbir şey anlamıyoruz. Teröre lanet olsun. Kardeşimin daha kınası yanmamıştı, sevdiği kızı eller aldı.Neydi onların günahı? ’Analar ağlamasın’ diyorlar ama hala analar ağlıyor, yeter artık” dedi. Tunceli’de 1995 yılında şehit olan Jandarma Komando Er Özer Ayrancı’nın Annesi Zeliha Ayrancı da her bayramı buruk geçirdiklerini söyledi. Edirnekapı Şehitliği’nde, duygulu anlar yaşayan aileler birbirlerine şeker ve lokum ikram ederek bayramlaştı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler doldu taştı. Edirnekapı Şehitliği’ne koşan şehit annesi Pembe Üvenç, oğlunun kabri başında dualar etti.
Muhabbet kuşunu getirdi
Adana’da şehit yakınları şehitliklere koştu. Asri Mezarlığı’ndaki şehitlikte duygulu anlar yaşandı. Erzincan’ın Kemah ilçesinde 2008 yılında teröristler tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Abdullah Aydın Emer’in annesi Tülay Emer ise oğlunun mezarını, çok sevdiği “Fikri” ismini verdiği muhabbet kuşu ile ziyaret etti. Oğlunun kabri başına çok sevdiği kuşu ile gelen anne Tülay Emer, mezara su döktükten sonra dua okudu. Anne Emer, oğlunun çok sevdiği muhabbet kuşunu askere giderken kendisine emanet ettiğini belirterek, “Her bayram kuş ile birlikte kabri ziyaret ediyorum. Özledim kuzumu. ’Fikri’de Aydınımın kokusu var. Oğlumu çok özlüyoruz. Ayrıca oğlumun bana emanet ettiği ’Fikri’mezarlığı geldiğinde çok mutlu oluyor” dedi. Emer, daha sonra “Fikri”yi kafesinden çıkartarak, oğlunun mezar taşındaki fotoğrafının yanına götürdü.

yeniçağ

Seni Vuran Eller Kırılsın Oğul
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası