Guiness Rekorlar Kitabı'na "Dünyanın en ince belli kadını" olarak giren Cathie Jung. O kadar ince belli ki onu görenler gözlerine inanamıyor fotoğrafları photoshoplu zannediliyor. Ama o tamamen gerçek.


Sadece 38 cm

Beli sadece 38 santimetre. İnanılmaz bir ölçü. O kadar ince ki bir sakatlık sanılabiliyor. Oysa Cathie Jung tamamen sağlıklı. Böyle bir bele sahip olmasını ise 1983'ten beri büyük bir azimle taktığı daracık korselere borçlu.

Korseden vazgeçmiyor

1937 doğumlu Amerikalı Cathie Jung Conneticut eyaletinde yaşıyor bir cerrahla evli üç çocuk annesi ve bir süre önce büyükanne de oldu. Ama hala korselerinden vazgeçmiyor. Ve rekoru hala elinde tutuyor. Deneyenler olsa da onun rekorunu elinden alacak bir başkası ortaya çıkamadı.

Dünyanın dört bir yanında televizyon ekranlarında boy gösteren Cathie Jung gibi ince bir bele sahip olmak isteyen yüzlerce genç kız fan kulübüne üye ve onun tavsiyelerini takip ediyor.


Çok sağlıklı

gece yatarken bile bellinde duruyor. Ve bir ortopedi cerrahı olan eşi Bob JungCathie Jung'un korse yöntemi biraz da bel kemiği ya da omurgadaki deformasyonları düzeltmeye yarayan "tıbbi amaçlı korse uygulamalarına" benziyor. Çünkü o çok sıkı korselerini sadece banyodayken çıkarıyor. Gün boyunca taktığı korsesi Cathie'nin hiçbir sağlık sorunu yaşamadığını aksine çok kuvvetli bir bel kamiğine sahip olduğunu söylüyor.