Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Xürremiler Herekatı ve Babek
Azerbaycan Bayragi
Bir Sarkisin Sen
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

SSK’ya itirazda bulunup birikmiş maaşlarınızı alın!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: SSK’ya itirazda bulunup birikmiş maaşlarınızı alın!    Çarş. Kas. 17, 2010 10:14 pm

> Ekrem Erdoğan

1960 doğumluyum, 01.01.1983 Sigorta girişliyim, Bağ-Kur hizmetim devar, askerliğimi borçlandım. Ancak Sigorta işi yokuşa sürüyor, ille deBağ-Kur’dan sonra SSK’ya 3.5 yıl = 1260 gün şartını öne sürüyor. Bununsebebi nedir?

CEVAP: Ekrem Bey, 2829 sayılı Hizmet Birleştirme Kanunu’nun 8.maddesine göre, birleştirilmiş hizmet süreleri toplamı üzerinden,ilgililere; son 7 yıllık fiili hizmet süresi (360x7=2520 gün) içindefiili hizmet süresi 1260 günden fazla olan kurumca, hizmet sürelerinineşit olması halinde ise eşit hizmet sürelerinden sonuncusunun tabiolduğu kurumca, kendi mevzuatına göre aylık bağlanır ve ödenir. YaniBağ-Kur’dan ayrılan bir kimsenin Sigorta’dan emekli olabilmesi içinSigorta’ya en az 1260 gün prim ödemesi gerekiyor.
Sizin Bağ-Kur’da 2 yıl 4 ay 6 gün hizmetiniz var. Ama bunun 2 yıl 1 ay23 günü 01.11.1983-31.12.1985 tarihleri arasında. Geri kalan 2 ay 13gün = 73 günü ise 2007 yılında. Dolaysıyla son 7 yılda = 2520 güniçerisinde Bağ-Kur’da sadece 73 gününüz var ve bu Sigorta’ya 1260 günprim ödemeyi gerektirmez. Zaten Bağ-Kur toplamınız bile 1260 günetmiyor. Dilekçenizi nasıl yorumlamışlar, anlamak mümkün değil!
Sigorta’ya giriş tarihiniz 1983 olup, 20 ay askerliğiniz daha önceolduğu için başlangıç tarihinizi 01.05.1981’e çekiyor. Buna göre 25yıl, 46 yaş ve 5075 günle emekli olabilirsiniz. Askerlik borçlanmasıdahil 5144 gününüz var. Bütün emeklilik şartlarınız yerine geldiği içinhemen emekli olabilirsiniz. İtiraz dilekçesi yazın. İlk müracaatınızgeçerli olur ve birikmiş maaşlarınızı olabilirsiniz.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?

> Cemile Mustanoğlu / ANTALYA

1961 doğumluyum, 1991 Sigorta girişliyim, halk eğitimde usta öğreticilikten kalan 20-25 günümü 30 güne tamamlama şansım var mı?

CEVAP: Toplam 1374 gününüz var. Geriye dönük bir ödeme yapamazsınız. 20yıl 48 yaş ve 5525 günle NORMAL emekli olabilirsiniz. 11 yıl 7 ay dahaprim ödemeniz gerekiyor. Veya 58 yaşınızın dolduğu 16.09.2019 tarihinde3600 günle YAŞTAN emekli olabilirsiniz. 6 yıl 3 ay daha primödeyeceksiniz.

> Ali Öztürk / ZONGULDAK

1963 doğumluyum, 1986 Sigorta girişliyim, emeklilik dilekçemi ne zaman vermeliyim?

CEVAP: Toplam 8692 gününüz var. Askerliğiniz sigortanızdan önce olduğuiçin girişinizi 01.12.1984 tarihine çekiyor. Gün sayınız dolmuş. 25yılınız 01.12.2009 tarihinde doluyor. 48 yaşınızın dolduğu 03.06.2011tarihinde emekli olabilirsiniz.

> Sabahattin Ceylan / MERSİN

1983 Sigorta girişliyim, 2006’dan beri İsteğe Bağlı SSK yatırıyorum, askerliğimi borçlansam nasıl emekli olabilirim?

CEVAP: Toplam 3994 gününüz var. Buna göre 25 yıl, 47 yaş ve 5150 günleemekli olabilirsiniz. 25 yılınız dolmuş. 3 yıl 3 ay daha prim ödemenizgerekiyor. 18 ay askerliğinizi borçlanıp, 1 yıl 9 ay da prim öderseniz47 yaşınızda emekli olursunuz. Sakın bundan fazla prim ödemeyin!Askerliğiniz yaşınıza fayda etmiyor ama sizi Bağ-Kur’un şartlarına göreemekli olmaktan kurtarıyor. Çünkü İsteğe Bağlı SSK, Ekim 2008’den sonraİsteğe Bağlı Bağ-Kur oldu!

> Mustafa Ünlü

1962 doğumlu, 1977 Sigorta ve 1986 Bağ-Kur girişliyim, 600 gün askerliğimi yatırdım, ne zaman emekli olabilirim?

CEVAP: Toplam 9000 gününüz var. 48 yaşınızın dolduğu 02.06.2010 tarihinde Bağ-Kur’dan emekli olabilirsiniz.

Türkiye / Lütfi Köksal

ALINTI

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bildiğimiz rockçıların isimlerini yazalım............
» TRaBZoNSPoR MaRŞLaRı
» Victoria Beckham'ın Ayakkabı Koleksiyonu
» UEFA cup destanı
» Muğla Tahtacıları