Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN 
AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Azerbaycan Bayragi
Bir Sarkisin Sen
Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
Xürremiler Herekatı ve Babek
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
MerHaba MerHaba :)
ŞİİR DİNLETİSİ SUNU METNİ

Paylaş | 
 

 Key listeleri eksik ve yanlış, ödeme yapılmıyor

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
MaRaLCaN
Admin
avatar

Üyelik tarihi : 27/03/10

Mesaj Sayısı : 6713

Rep Gücü : 18340

Rep Puani : 218


MesajKonu: Key listeleri eksik ve yanlış, ödeme yapılmıyor   Çarş. Kas. 17, 2010 6:58 pm

Key listeleri eksik ve yanlış, ödeme yapılmıyo

10.07.2010| Veysi Seviğ|Referans

‘Memurlar ve işçiler ile bunların emeklilerine konut edindirme yardımı yapılması hakkındaki' 3320 sayılı yasa hükümleri çerçevesinde, söz konusu yasa kapsamında bu haktan yararlananlar adına 01.01.1987 ilâ 31.12.1995 tarihleri arasında Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi nezdinde açılan hesapta birikim sağlanmıştır.
Yasal düzenleme gereği olarak konut edindirme yardımı, kullanım alanı 75 metrekareyi geçmemek kaydıyla ancak 60 metrekarelik kısım için kullandırma şartına bağlanmıştır. Ancak bu proje uygulamada başarılı olmamış, bilahare konut edindirme yardımı uygulamasına son verilmiş, bu bağlamda söz konusu yasa hükümlerinden yararlanma hakkı sağlanmasına yönelik 588 sayılı ‘Konut Edindirme Yardım Hesaplarının Tasfiyesine Dair Kanun Hükmünde Kararname' yayımlanmış, daha sonra ‘Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair' 5664 sayılı yasa yürürlüğe konulmuştur.
‘Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun'un ikinci maddesinde yapılan tanımlamaya göre "01.01.1987 ile 31.12.1995 tarihleri arasında adlarına konut edindirme yardımı yatırılan ve yardım tutarları gerekli bildirimler yapılarak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi hesaplarına intikal etmiş olan kişiler veya bunların kanuni mirasçıları ile 01.01.1987 ile 31.12.1995 tarihleri arasında adlarına düzenlenen bildirim formu, konut edindirme yardımı hesaplarını tahakkuk ettirmek ve Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi'ne devretmekle yükümlü kurum ve kuruluşlara verilmiş ve yardım tutarı tahsil edilmiş, ancak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi hesaplarına intikal ettirilmemiş olan kişiler, Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından yardım tutarları kısmen bankaya aktarılmış olan işçi emeklileri de dahil olmak üzere bunların kanuni mirasçıları ‘hak sahibi' sayılmıştır.
‘Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılması Hakkındaki' yasanın 3'üncü maddesi ile ‘Hak sahiplerinin belirlenmesi' ile ilgili ilkeler saptanmış, sözü edilen yasanın 4'üncü maddesi ile de ‘hak sahiplerinin alacaklarının nemalandırılması ve ödeme' ile ilgili esaslar saptanmıştır.
Yasal düzenleme gereği hak sahiplerinin Resmi Gazete'de ilan edilmesi öngörülmüştür. Bu bağlamda yapılan ilan tarihinden itibaren beş yıl içinde talep edilmeyen alacakların Hazine'ye irat kaydedilmesi hüküm altına alınmıştır.
Ayrıca uygulamaya yönelik olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Hazine Müsteşarlığı'nın bağlı bulunduğu bakanlıklar tarafından müşterek hazırlanacak bir yönetmeliğin yürürlüğe konulması öngörülmüştür.
Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın müştereken hazırlamış bulunduğu ‘Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik' 14 Ağustos 2007 günü ve 26613 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak 30.05.2007 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girmiştir. Sözü edilen yönetmeliğin 4'üncü maddesi uyarınca ‘konut edindirme yardımı hesaplarını tahakkuk ettirmek ve Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi'ne devretmekle yükümlü olup ilgili mevzuatı uyarınca hak sahibi listesini daha önce gönderen kurumlar dışındaki tüm kurumlar ve kuruluşlar;
* Konut edindirme yardımı Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi'ne aktarılmış olan hak sahiplerinin isimleri ve yardım tutarlarının yer aldığı listeleri,
* Konut edindirme yardımı tutarı tahsil edilmiş, ancak Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi'ne aktarılmış olan hak sahiplerinin isimleri ve yardım tutarlarının yer aldığı listeleri,
* Yasaya ekli cetveldeki bildirim formatında hak sahiplerinin adı ve soyadı, TC kimlik numarası (TC kimlik numarası hanesi boş bırakılmaksızın), sicili (sicil hanesi boş bırakılmaksızın) (Devredilen) Emekli Sandığı'na tabi memur personel için ‘Emekli Sicil Numarası', SSK'ya tabi çalışan işçi personel için ‘Sicil Numarası' yasayla ve yasaların verdiği yetkiye dayanılarak kurulan kuruluşlarda istihdam edilmekte olan diğer kamu görevlileri için ise ‘Kurum Sicil Numarası', yardım miktarına ve sürelerine ilişkin bilgiler ile kurum ve kuruluş ad ve unvanı kısaltma yapılmaksızın yazılacak olan bilgiler ile kayıtlı olduğu disket ya da yoğun disk (cd) ile üst yazı ekinde 30.11.2007 tarihine kadar ‘Konut Edindirme Yardımı Bölümü Müdürlüğü'ne bildirmekle yükümlü tutulmuşlardır. Bu bağlamda Bakanlar Kurulu'na, bu süreyi üç aya kadar uzatma yetkisi verilmiştir.
Ancak bu konuda oluşturulan listelerin doğru ve hak sahiplerinin tümünü kapsayacak şekilde olduğunu söyleme olanağı yoktur. Ayrıca bildirimler gecikmeli ve eksik olarak yapılmıştır.
Daha sonra ‘Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik'le hatalı listelerin düzeltilebilmesi için 31.12.2010 tarihine kadar süre tanınmış olup bu süre içinde halen haklarını alamamış olan hak sahiplerinin belirlenmesi amaçlanmış, ancak bu düzeltmeler sırasında 30.06.2010 tarihinden sonra yeni hak sahibi bildirimi yapılamayacağı hususu hükme bağlanmıştır.
Halk arasında ve yetkililerce KEY ödemeleri olarak tanımlanan ve halen hak sahiplerinin yarısından fazlasına herhangi bir ödeme yapılmamış bulunan sistem içinde, son yapılan düzenleme ile KEY'lerini alamamış olanların hak aramaları da adeta kısıtlanmış bulunmaktadır.
Konut Edindirme Yardımlarının Hak Sahiplerine ödenmesine yönelik yapılan çalışmalar yetersiz olup son olarak yönetmelikle yapılan düzenleme ile başvuru yolları adeta kapatılmıştır.

ALINTIDIRNerde isitsem Adini Gözlerim Gezir Seniiiii


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.ay-maral-can.tr.gg
 
Key listeleri eksik ve yanlış, ödeme yapılmıyor
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Undertaker Vickie Guerrero'ya Tombstone (Mezartaşı) Yapıyor!
» Psd Nasıl Yapılır?[Resimli]

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Abartisiz Atis Serbest-
Buraya geçin: