Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Bir Sarkisin Sen
Azerbaycan Bayragi
Xürremiler Herekatı ve Babek
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

AŞK KADERDİR KAÇAMAZSIN

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
MaRaLCaN
Admin

Rep Gücü : 18340

Rep Puani : 218

MesajKonu: AŞK KADERDİR KAÇAMAZSIN   Çarş. Kas. 17, 2010 6:00 am

Aşk Sana Bir Kamyon Gibi Çarpacaksa, Seni Nerde Olursan Ol , Bulur. Okyanusun ortasında bile bulur. Çağırınca Gelmez; Geleceği Varsa Gelir .O zaman Kaçamazsın da!

Bir süredir atlas dergisi fotoğrafçısı hakan Öge ile meşgul kafam. Duruma baksanıza; Tekneyle dünya turuna çıkıyor. Okyanusun ortasında bir tekneyle karşılaşıyor. O teknede 3 kişi var, biri onun teknesine biniyor. Yola ikili devam ediyorlar. Ve o kişiyle hayatının en büyük aşkını yaşıyor. Kader değilse ne??

Çağırınca da gelmiyor. Geleceği varsa geliyor.

Müge ve Rey’in Yaşadıkları gibi..

AŞK KADERDİR KAÇAMAZSIN

Son derece sıradan, klasik bir hayatı vardı,.işten eve gidiyor,hafta sonu arkadaşlarıyla program yapıyor, monoton hayatına, kısa vadeli çözümler arıyordu.

Müzik onun vazgeçilmeziydi. Çocukluğundan beri. Şarkılarında aşkı yazıyor ama yazdıklarına kendisi bile inanmıyordu. “Mantık gerek mantık” diyordu. Mantık ha!

Annesi tutturdu,”bayramda Küba’ ya gidelim” diye.

Küba mı? Ne alakası vardı? O kadar yol. Kim gidecekti oraya? Üffffffffffff.
“siz babamla gidin,ben evde kalp beste yapmak istiyorum” dedi. Ama annesi diretiyordu,daha doğrusu başının etini yiyordu: “doğum günün geliyor,doğum günün de yalnız mı olacaksın burada?”
Gitmelerine 3 gün kala, pes etti “ tamam” dedi.
Ama yer var mı acaba? Çok şükür yoktu!
Hay Allah ,son anada bir mucize oldu, tamda 1 kişilik yer açıldı. Demek ki Tanrı’da o Küba uçağına binmesini istiyordu. Bindi….
--
İndiğinde “vay be burası ne güzel yermiş!” dedi.
Küba , rüya gibi yerdi. Komünist kalmayı becermiş bu sıcak insanların ülkesi onu büyüledi. İnsanları belki çok fakirdi ama gülüşler zengindi. Ve sokakların dokusunda müzik vardı. Her taşının altından, bir melodi bir dans ritmi fışkırıyordu. Salsa… Cha cha…
--
Besame Mucho çalıyordu kulüpten içeri girdiğinde…
Bu şarkıyı oldu olası severdi. Müzisyen ya, gayri ihtiyari başını müziğe doğru çevirdi. Ve o iki gözü gördü. Hayatında gördüğü en etkileyici iki göz.
Bir şeyler oldu. Ne olduğunu anlatabilmesi kolay değildi. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey yaşamamıştı. Kulaklarında basınç, yanaklarında kızarma, nefesinde aksama…
Besame…. Besame… Muchooooo…
Evet, olmuştu. Artık çok geçti. O iki gözün büyüsüne kapılıp gitmişti.
--
Şimdi size biri, anne ve babanızla çıkacağınız bir tatilde aşık olacağınızı söylese, “hadi len” dersiniz değil mi? Ama aşk böyle bir şey işte. Ne zaman nerede geleceği belli olmuyor işte.
Aşk kaderdir, kaçması mümkün olmuyor. İki genç insan, o günden sonra Küba’nın altını üstüne getirdiler. El ele. Müge Zeren, profesyonel kontrabasçı Reyneir’le sadece 4 romantik gün geçirdi. Ama ne 4 gün! Reyneir onu dansa götürdü. Salsa ve cha cha öğretti. Birlikte yüzdüler, şarkılar söylediler. Reyneir, Müge’nin anne ve babasının da kalbini fethetti. Babasına Küba’ nın perkisyonu olan bongo dersleri verdi.
Ama işte 4 gün sonra tur bitti. Hadi baş baş… Eve dönüş zamanı…
---
Şimdi siz bu hikayenin nasıl sonuçlanacağını düşünürsünüz: “Küba neresi, Türkiye neresi, bu yaşananlar hoş bir tatil aşkı olarak hafızalara kazınır..”
Öyle değil mi? Değil işte!
Son karede, boynunda aşık olduğu adamın hediye ettiği kalp şeklindeki kolye, ağlayarak uçağa binip giden bir genç kadın..
Ve ağlayarak onu uğurlayan genç bir adam…
--
Bu öykünün notaları arasında bu nokta bir es işareti var..
Hikayemizdeki delikanlı Fransız yada İtalyan değil… Olsa dükkan sizin,Türkiye’ ye gelmesi bir uçak biletine bakar.
Ama Küba öyle dğil ki. Orası başka bir dünya. Kuralları başka Öyle ”Hadi bana müsaade” deyip ülkeyi terk edemiyorsun. Zırt pırt telefonla konuşamıyorsun, internette yazışamıyorsun…
--
Ama Müge kafaya koymuştu. Onu bir daha görecekti. Türkiye’ ye davet edecekti. Gerçektende, ertesi gün Küba Büyükelçiği’ ne telefon etti, Reyneir ‘in Türkiye’ye gelebilmesi için neler gerektiğini öğrendi.
Resimleri baş ucundan ayırmıyordu. O resimleri öpüp kokluyordu. Çektiği videoları defalarca başa sararak seyrediyordu. Dikkatinizi çekerim, sadece 4 gün birlikte olduğu bir adamdan söz ediyoruz. Ama o gözleri unutamıyordu. Unutmayı başaramıyordu.
Reyneir’e kargoyla çikolata, şekerler, bir cevşen, Türkçe cdler ve walkman gönderdi. Ama kayboldu.
Kendisini Küba’nın gelini hissettiği için, Türkiye’ yaşayan bütün Kübalılarla tanıştı ! Yepyeni arkadaşlar edinirken, eski arkadaşları ona “Zavallı, aşkından delirdi!” gözüyle bakıyorlardı.
--
Bu arada Reyneir’ in davet mektubu hazırlanıyor, büyükelçiliğe kağıtlar fakslanıyor, mektuplar gidip geliyor ve sonuçta davetiye oluşuyordu.
O davetiye Küba’ya gidiyor, bu sefer de oradaki işlemlerin bitmesi bekleniyordu. Ve tabii aylar geçiyordu.
Pek çok arkadaşı “ Müge rüya bu uyan, o asla buraya gelmeyecek” diyordu. Annesi bile “hayat devam ediyor kızım” dedi. Ama Müge duymamazlığa geldi. Onun için hayat Reyneir yokken devam etmiyordu. O herkese kulaklarını tıkıyor, Küba yemekleri,Küba dansları, Küba şarkıları öğreniyordu. Hayaller kuruyordu. Reyneir’i düşünüyor, düşünüyor, düşünüyordu. Hatta solaryuma bile gitmeye başladı, ten renkleri de birbirine yakın olsun diye. Kendisine gülenlere de “insan benim kadar çok aşıksa ne yapacağını şaşırıyor” diye cevap veriyordu.
İspanyolca kurslarına gitti. Çünkü, onu su gibi İspanyolca konuşarak şaşırtmak istiyordu. Ama telefonla bile kendisine ulaşamıyor, deniyor, deniyor, deniyordu…
İnsanlar “gittin en zor ülkenin vatandaşına aşık oldun” dedi. Ve herkes Müge’nin değiştiğini söyledi. Devamlı Latin müzikleri dinleyen, devamlı bir hayalle yaşayan genç bir kadın. Ernesto, Wiliam, Jesus, Barbara, Jose derken, Müge Türkiye’deki hayatını Küba’da yaşıyormuşa çeviriyordu.
--
Ve derken bir gün Reyneir, pasaportunu aldı. Vizesini de. Temiz kağıdını da. Ama yine bürokrasi, biraz daha beklemeleri gerekiyordu. Reyneir hakkında araştırmalar yapılıyor, haftalar aylar, geçiyordu.
Ve tam 11 ay sonra …
Bitmek bilmeyen bir azimle uğraşıp didindikten sonra…
İki genç insanın sınır tanımayan aşkının gücüyle, bürokratların yüreği yumuşuyor.
İzin çıkıyordu…
--
Duruuun, bitmedi.Reyneir’i Müge’ye getirecek uçak İstanbul’a inemedi.
Kötü hava şartlarından dolayı Ankara Esenboğa’ya indi. Belki de bu yüzden birlerine kavuştuklarında, birbirleri için ne kadar değerli olduklarını çok daha iyi kavradılar.
Şu ana kadar da unutmuş değiller. El ele karşımda oturuyorlar. Gözlerindeki ışıkta mutluluk var.
Fonda ise birlikte yaptıklar albüm çalıyor.
Reyneir ‘a yazılan şarkı;
( İlk bakışta aşık oldum,
Kim ne derse desin seni kafama koydum,
Yanıp tutuşunca, Karar verdim seni benim yapmaya)

alinti

Nerde isitsem Adini Gözlerim Gezir Seniiiii

Kullanıcı profilini gör http://www.ay-maral-can.tr.gg

AŞK KADERDİR KAÇAMAZSIN
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası