Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Xürremiler Herekatı ve Babek
Azerbaycan Bayragi
Bir Sarkisin Sen
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

İçimde önce küçük bir kıvılcımdın, şimdiyse her an yakan bir alev oldun.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
MaRaLCaN
Admin

Rep Gücü : 18340

Rep Puani : 218

MesajKonu: İçimde önce küçük bir kıvılcımdın, şimdiyse her an yakan bir alev oldun.   Çarş. Kas. 17, 2010 3:29 am

Ben sana bir ad veremiyorum gülüm. Sana aşk desem aşk değilsin, sevgi desem sevgi ötesi garip bir duygusun... Sana ne diyeyim be gülüm; sana ben canım desem, balım desem, bir tanem desem yine yetmez.
Sana bir ad veremedim ve sonunda sana alev dedim, yakan, yokluğa gark eden dedim. Senin adına yokluk dedim çünkü hiç var olmadı, olamadı bizim sevgimiz.
Seni tanıdığımda bir sabahın seher vaktiydi, yakamozların pırıltısı yansıyordu denize...
Ve sen yansıyordun bu yüreğe... Ansızın ve sessizce... Tüm acıları sihirli bir el gibi silercesine... Hayatıma ansızın ve beklemediğim bir anda girdin ve sen vazgeçilmezim, yangınım oldun...

Bir yangınsın dedim ya sana, öyle bir yangınsın ki külün yok, dumanın yok sadece beni yakan alevlerin var, dünyamda...
Alevlerin sarmış her bir yanımı, benliğim nasıl can çekişiyor bir bilsen, ah bir bilebilsen... Aslında anlıyorsun beni, biliyorsun içimdekileri, sende hissediyorsun benim hislerimi ama işte bu ( keşkeler) olmasaydı hayatımızda...

Sana gitme kal diyemiyorum, dilim tutuluyor, yüreğim kilitleniyor be gülüm... Gidersen bu can çekişen yürek sensizlikte ölür diyemiyorum... Gidersen bu şehir beni boğar yok eder diyemiyorum... Sen gülüşlerimsin gidersen eğer gülüşlerim de gidecek seninle diyemiyorum... Sen zaten alevlerimsin birde gidersen sensizliğin ateşi beni yakar diyemiyorum, sana ben kıyamıyorum be gülüm...

Söyleyemediğim sözler yüreğimi yakıyor, alevlerin benliğimi kavuruyor gitme... Gitme, gidersen gülüşler solacak... Gitme gidersen dünyam karanlığa karışacak... Gidersen eğer, seher vakitlerimiz, yakamozlarımız ağlayacak...

Ben seni umutlarım bitmişken, yüreğim buz tutmuşken ve hayata küsmüşken buldum...
Ben ağladığımda gözyaşlarıma ortak sen oldun, her sabahıma güneş diye sen doğdun... Gitme gidersen güneşim bir daha doğmayacak, gidersen eğer bu alevler beni yok edecek...

Bir hazan yaprağı gibi düştün gönlüme, bir anda başlayan bir yangın oldun bu benlikte... Her dakika büyüyen bir alev oluyorsun, nüfus ediyorsun tüm zerrelerime... Bir özlem başlıyor inceden inceye ve sessizce...
Gözyaşlarım söndüremiyor, bu alevlere gücü yetmiyor. Özlemin düşünce içime, bir yangın daha başlıyor şu yüreğimde...

Sahillerde, gecelerde senin hayalinle konuşan bir yürek bıraktın bana... Şimdilerde soruyorum mehtaba, yıldızlara, yakamozlara... O nerde?

Nerde gülüp mutluluğu avuçladığımız sabahlar? Nerde ay ışığını kıskandıran sevgimiz?
Bir bilebilsen, sen gittiğin de ardında nasıl bir enkaz kaldı... Ama senin suçun yok, benim suçum yok... Bizim hep yollarımızda sınırlar vardı, tel örgülerle kaplanmış olan yollarımız vardı...
Yollarım kapalı da olsa sana çıkıyor be gülüm...
Gözlerin, pusulam oldu kaybolduğum karanlık yollarda gözlerin benim ışığımdı...
Sana ihtiyacım var desem duyar mısın? Koşar mısın engelleri aşıp? Söyle gülüm nerdesin? Dayanmıyor bu yürek sensizliklere, gel artık isyanlardayım be gülüm...
Sensizlikte nasıl dardayım ve nasıl yüreğime taş basıyorum bilemezsin...
Gecelerimin gündüzlere döndüğünü ve seni nasıl özlediğimi... Sen yangınımsın söndükçe anılarımla yaktığımsın...

Bir seher vaktinde su gibi aktın içime, önce yüreğime ve sonra tüm benliğime...
Bazen çöllerdeki suya olan özlem gibi susattın beni kendine, bazen ilkbahar yağmurları gibi ıslattın saçlarımı...
Sonra sessizlikte yanaklarımdan süzülen gözyaşlarım oldun, usulca süzülerek indin yüreğime...
Bazen masmavi bir deniz oldun bana, içinde kaybolduğum engin bir denizdin sen...
Sonra bir gün ansızın yağmurlar bir yangın yerine döndü, denizler karardı, çöller yine kurak kaldı...

Gözlerin geliyor aklıma, baharlar kadar güzel, yağmurlar kadar saf ve delice bakan gözlerin...
Beni ansızın yoklar içinde var eden gözlerin... Gözlerine kurak topraklar gibi hasretim... Çöllerdeyim, suyum sensin ama nerdesin be gülüm?
Çöllerde susuz kaldım, yüreğim buruk, gönül evim yıkık ve perişan... Nerdesin ey sevgili?
Biliyorum uzağımda değilsin, içimdesin yüreğimin sakin limanına demir almış bir haldesin... Kelimeler nasıl da durgunlaşıyor seni görünce, suskunlaşıyor sanki tüm dünya senin gözlerinde...
Bir alevsin ey sevgili yar... Sensiz geçen tüm gecelerimde dardayım, yokluğunda kavrulmaktayım... Duy beni gülüm, sensizliğin sonbaharındayım...
Ellerimde kalan kırık dökük bir kaç anı ve bana bıraktığın bu ateş var içimde... Birde sensiz yaşamaktan zevk alamayan bir can kaldı bana senden armağan... Nasıl kıydın bana be gülüm nasıl itiverdin beni yangınlara ve ansızın nasıl gittin ardına bakmadan...
Sensizlik zehirliyor beni ve ben tükeniyorum sensizliğin kollarında... Sarmış her bir yanımı yokluğun ama unutma sakın gülüm, sen yoklarda var oldun...

Sen yoklarda gizli kalan ama her hücremde varlığı olansın... Sen benim yangınımsın...

Kadere isyanım yok ey sevgili yar çünkü seni bana çok gören kader yine seni bana veren kaderdir.
Seni bir yumağa sarar gibi sarıyorum yıllardır, bitmiyorsun ve biliyorum ki asla bitmeyeceksin.
Seni düşlüyorum ıssız gecelerin karalığında ve seni yürüyorum sensiz sokakların soğuk kaldırımlarında...
Bir gecenin ardındaki sabahın ilk ışıkları hep sen oluyorsun ve üzerime bir güneş gibi sen doğuyorsun.
Buğulanmış penceremde adın yazıyor... Buğulu gözlerin ise yüreğimi dağlıyor be gülüm...
Prangalı bir esir gibiyim, yüreğim prangalı... Sana ulaşmak istediğim tüm yollarım hep karlı be gülüm...

Sen cana can katansın ve sen ey gülüm beni yakıp yıkan ama yokluğun içinde beni var edensin...

Ne bileyim sana ne desem? Cana can katan mı desem, ruhumun güneşi mi ne desem bilemiyorum.
Senin karşında kelimelerim eriyor, adeta her şey acizleşiyor karşında... Sakinleşiyor ansızın çağlayan sular.Esen deli rüzgarlar,suskunlaşıyor senin sevdan karşısında...
Sonra bülbüller başlıyor şakımaya,adını her andığımda...
Bak elimdeki kalem seni yazıyor ben karşı koymaya çalışsam da... Harfler sıralanıyor ardı ardına ve sen düşüyorsun tüm bu satırlara sayfalarca, defalarca... Yanan bir yürek bıraktın bana senden hatıra...

Sen bugüne kadar canımdın, kanımdın, ama artık bu ben tamamen sen oldu...
Anladım ki yarım olan her şeyin bir tamamlayıcısı varmış ve anladım ki istedikten sonra o yarımlar bir bütün olup, mavi düşler gün gelir gerçek olurmuş...
Yanan bu ateşin küllerinden bir sen, bir ben, bir sevda doğdu gönlümüze... Acılar yok oldu gitti, kayboldular sanki hiç yoktular, hiç var olmamışlardı, hiç gözyaşları süzülmemişti yanaklarımızdan...
Varlığınla var oldu bu benliğim, varlığınla can buldu bu bedenim...
Senden önce cümlelerimin öznesi yoktu çünkü SEN yoktun... Hayallerimi serpiştirirdim satırlara masumca, ağlardı sözcüklerim sensizliğin kor gibi yakan yalnızlığın da... Sen yoklarda gizliydin ama yoklar içinde bile vardın hemde tüm gerçeklerden gerçek olarak...

Senin için oturup ne şiirler yazdım şu katran karası gecelerde... Ne ağıtlar yaktım sonu belli olmayan sevdamıza... Sen yoktun ve senin için çektiğim sıkıntılardan da haberin yoktu be gülüm...
Sen bilmezsin gözlerimi kırpmadan saatlerce baktım yıldızlara sensin diye...
Haykırdım tüm mavisi kaybolmuş gecenin karanlığına seni ne çok ve ne delice sevdiğimi...
Dünyada tüm varlıklar bir araya gelse bir tek sen eder mi (?) be gülüm...
Güneş bile yakmıyor, senin sevginin şu yüreği yaktığı kadar. Tüm güzel duygular önüme eğilse, tüm çiçekler benim için derilse bile hiç biri senin mavi sevdan gibi olmuyor be gülüm... Bir varmış bir yokmuş masallarının iki hayali kahramanlarıyız, belkide varlığımızla yokluğumuz arasında bir yerde kaybolduk ve o yokluk içinde birbirimizi bulduk. Yokluklarda var olduk...

Seni bir yumağı sarar gibi sarıyorum yıllardır, bitmiyorsun... Yalan sevgilere inat direniyor ve seni şu yüreğimde sessizce taşıyorum...
Yangınların yok ettiği ve küllerinden tekrar doğan bir sevgi var avuçlarımda...
Seni aradım tüm gecelerin karanlığında, yalnız kalmış sokak lambalarının ışığında ve bomboş kaldırımlarda...
Her gördüğüm yüze sensin diye baktım... Telefonları sensin diye açtım yıllarca...
Yakamozlar, yıldızlar ve ay ışığı dostum oldu, beni dinleyen sırdaşım oldu senin yokluğunda...
Tüm zamanlarım paramparça senden uzakta... Zamanların ne önemi var ki zaten sen yokken dünyamda...
Sen yoklarda gizlisin, sen yoklukla varlık, hayalle gerçek arası bir duygusun...
Sen benim varlığımsın...
Uyuya kaldım yorgun bir çocuk gibi... Rüyamda sen, başucumda sen anlattığın masallarınla...
Bir ara ellerimden tuttun, gözlerime baktın ve yüreğime çağlayan bir nehir gibi aktın...
Mavi bir masal kurduk seninle sonu olmayan, Leyla'ya Mecnun'a inat sadece bizim sevdamızdı en dayanılmaz ve ulaşılmaz olan...
Sildik tüm acıları, ayrılıkları seninle el ele, kimsenin anlayamadığı sevgimizle...
Sonra birden mavilikler kayboldu, her yer karanlığa ve sancılara boğuldu...
Rüyalar işte yine son bulmuştu...
Uyandım mavi bir düşten...
Tekrar döndüm gerçeklere, odamın o sarhoş eden yalnızlığına ve gecenin sinsi karanlığına... Uyandım, ne sen vardın baş ucumda nede anlattığın masallar...

Sen, yarım kalmış mektupların boynu bükük kelimelerisin... Sen, ezberimde unutulmayan bir şiir gibisin...
Sen, hayatımın gülümseyen tek yüzü, gözyaşlarıyla sulanmış nadide bir gülsün...
Sen, boğazıma dizilmiş söylenmemiş sözlerim... Karanlık gecelerimin görünmeyen ışığı, yüreğimin denizinde yakamozsun...
Sen, gerçekleşsin diye tutuğum dileklerim, avuçlarımdan akan yağmur damlalarımsın...
Seni sevdiğim gibi artık sensizliği seviyorum. Kollarıma sen diye yokluğunu alıyorum.
Gece olmuş, gündüz olmuş fark etmiyor sen beni benden kopartıp gittiğinden beri...
Bitmeyen bir hasreti yaşasam da, sana olan sevgimden sayfalarca yazsam da sana değer be gülüm... Kaderim yokluğunla var olacaksa olsun kar tanem...
Mesafeleri aşan bir sevginin mahkumuyum, ellerim ve yüreğim prangalı... Sana ipotekli bu yürek, Senin yokluğunda kırgın ve ürkek...

Büyülü sessizlikler içinde seni bekliyorum şiir gözlüm...

Nerde isitsem Adini Gözlerim Gezir Seniiiii

Kullanıcı profilini gör http://www.ay-maral-can.tr.gg

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası