Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Xürremiler Herekatı ve Babek
Bir Sarkisin Sen
Azerbaycan Bayragi
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

Sezen Aksu Biyografi-Sezen Aksu Kimdir?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: Sezen Aksu Biyografi-Sezen Aksu Kimdir?   Cuma Kas. 05, 2010 9:01 pm

13 Temmuz 1954'de İzmir'de doğdu.Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bırakarak profesyonel sarkıcılığa başladı.1970'lerin ortalarında 'Kaybolan Yıllar' 'Gölge Etme' gibi sarkılarla yıldızı parladı. Şarkılarının çoğunu kendi besteledi. Bazılarının da sözlerini yazdı. İlk kez 1979'da sinema oyunculuğu denedi.- Minik Serçe- oyunculuk yeteneğiyle dikkat cektiği 'Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra' adlı muzikallerdeki 'Sen Ağlama 'Geri Dön' 'Dağlar Dağlar' gibi şarkılarla ününü perçinledi. Sonraki 'Git' kasetiyle zirvedeki yerini aldı. Türk pop muziğinin en güçlü seslerinden Sezen Aksu Aşkın Nur Yengi Sertab Erener Levent Yüksel Tilbe gibi bir zamanlar vokalistliğini yapmış gençleri pop muziğimize kazandırdı.Üç kez evlendi ve bir çocuk annesi...
Sezen Aksu'nun albümleri: SerçeAğlamak Güzeldir Firuze Sen Ağlama Git Sezen Aksu '88 Sezen Aksu Söylüyor Gülümse Deli Kızın Türküsü Işık Doğudan Yükselir Gül Bahçeleri Düğün ve Cenaze Adı Bende Saklı Sarı Odalar(Ben Seni Çok Sevdim Oğlum) Deliveren Şarkı Söylemek Lazım
Dillerden düşmeyen bazı sarkıları: Kaybolan Yıllar Gölge Etme Yak Bir Sigara Firuze Hata Ağlamak Güzeldir İkinci Bahar Dilimin Ucunda Kelimeler Geri Dön Tukeneceğiz Git unzile Değer mi Hiç Sarışınım Bir Çocuk Sevdim Seni İstiyorum Şinanay Gidiyorum Belalım Hadi Bakalım Gülümse Masum Değiliz Deli Kızın Türküsü Tenna...

Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sezen Aksu Biyografi-Sezen Aksu Kimdir?   Cuma Kas. 05, 2010 9:02 pm

Sezen Aksu

Fatma Sezen Yıldırım veya bilinen adıyla Sezen Aksu (d. 13 Temmuz 1954 Sarayköy Denizli) Türk şarkıcı besteci söz yazarı. Öğretmen anne babaya sahip olan Aksu 3 yaşında ailesiyle İzmir'e taşındı.[1] Bu sürede asi kişiliğiyle dikkat çeken Aksu[2] dansöz olma hayali kurmaya başladı.

Sanatçı daha sonrasında bu süreç için "Allah babama acıdı da şarkıcı oldum" demiştir.[1] Gençliğinde sanatın çoğu dalına ilgi duyan sanatçı 1970 yılında Hafta Sonu adlı derginin açtığı ses yarışmasında 6. oldu. İstemediği halde 1973'te Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ne başlayan sanatçı 1974'te 3 şarkısını bir plak şirketine gönderdi. Aynı yıl Ali Engin Aksu ile evlenen sanatçı okulundan da ayrıldı. 1974'ün son aylarında plak yapımı için İstanbul'a gitti. İlk 45'liğini Sezen Seley adıyla yayımlayan sanatçı ilk 45'liği Haydi Şansım'ı 1975'de yayımladı. Ancak albüm sadece 50 kopya sattı.

Bunun ardından 1980'lerin başına kadar devamlı yeni 45'liklerini çıkardı. İlk albümünü ise 1977'de Allahaısmarladık adlı ilk albümünü yayımlayan sanatçı albümdeki "Kaç Yıl Geçti Aradan" adlı şarkısıyla döneme göre büyük bir adım attı. 1978'de Hurşid Yenigün'ün iki şarkısına söz yazan sanatçı döneme göre büyük bir ses getirdi.

1978'de ikinci albümü Serçe'yi yayımlayan Aksu başrolünü Bulut Aras'la paylaştığı bir Atıf Yılmaz filmi olan Minik Serçe'de oynadı. Sanatçı bu tarihten sonra Minik Serçe adıyla anılmaya başladı. Sanatçı daha sonra 10 Temmuz 1981'de Sinan Özer iler evlendi. 1981 yılında Mithat Can Özer'i dünyaya getirdi.[3] Sonrasında Şener Şen İlyas Salman Ayşen Gruda gibi isimlerle "Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra" adlı müzikalde rol aldı. Daha sonra 1989'da ikinci filmi olan "Büyük Yalnızlık"ı Yavuz Özkan'nın yönetmenliğinde Ferhan Şensoy'la başrolu paylaşarak çekmiştir.

1991'de en çok satan albümü "Gülümse"yi yayımlayan sanatçı 90'lar müziğinde çok önemli bir yer ettiği gibi Sertab Erener Harun Kolçak Aşkın Nur Yengi Levent Yüksel Işın Karaca Hande Yener Yıldız Tilbe gibi birçok ismi müzik piyasasına kazandırdı ve birçok önemli sanatçıya destek oldu.[1][4] Sanatçı son olarak 2008'de "Deniz Yıldızı" adlı albümüne imza atmıştır. Albümdeki caz tınıları da albümün özellikleri arasındadır....alinti

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hüdai Aksu ''7'' FuLL Albüm
» Jöntürk biyografi