Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Azerbaycan Bayragi
Bir Sarkisin Sen
Xürremiler Herekatı ve Babek
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

Manalı Sözler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin

Rep Gücü : 29249

Rep Puani : 235

MesajKonu: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:49 am

Manalı Sözler

*Aslında hayatın en güzel anı; Herşeyden vazgeçtiğinde, 'Seni hayata bağlayan birinin olduğunu düşündüğün andır'. Balzac

* Basit kadın; Güzel olmayı zeki olmaya tercih eder. Çünkü basit erkekte zekayı anlayacak kafa değil, güzelliği görecek göz vardır [Çehov]

* Sevmek, sevdiğin kişiyle birlikte olmak değildir unutma. Çünkü aşk; 'onunla yaşamak değil, onu yaşamaktır aslında'.

* Sen sevdiğin için sakın utanma, Bil ki utanması gereken; sevildiğini bildiği halde sevmesini bilmeyendir aslında. [Çehov]

* İnsanlar sizin onu ne kadar çok sevdiğinizi anlarsa bırakıp gider, boş kalır elleriniz. İlk önce kalp kırılır sonra hayalleriniz
[Sunay Akın]

* Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstüne yağar. Ama unutma ki, rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar. [Mevlana - Rumi]

* Kimi güzelim der sevdiğine, kimi özelim.. ama sevgi ne güzellik ister, ne de özellik.. Sevgi, sadece yürek ister ! [Can Yücel]

* Unutma; Ciddiye al ama kapılma. Dalga geç ama kırma. Sahip ol bu hayatta, asla ait olma ! [Paul Asuter]

* Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri gelir herşeyden önce.. Vaad etmeseydi Allah cenneti, O’na bile etmezlerdi secde. [M.A. Ersoy]

* Yarınlar hep güzel olacak denir. Oysa bugünler, Dünün yarınları değil midir ? [V. Hugo]

* Yakalanmamak için kızın adını telefonuna erkek adıyla kaydedenin hayatı; başka bir telefonda kız adıyla anılmakla geçer.. [Ceyhun Yılmaz]

* Bir bαbαnın, kızının sevgili olαylαrınα kızmαsının tek sebebi; erkeklerin kimyαsını biliyor olmαsıdır.. [Can Dündar]

Kullanıcı profilini gör http://ay-maral-can.forum-aktiv.com
AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:50 am

* Ne garip değil mi ? İnsanın hayatı soruyla başlar ve soruyla biter: 'Adını ne koydunuz ? Merhumu nasıl bilirdiniz ?
[Can Dündar]

* Ki ben; Senin ilkokul yıllarında durmadan yere düşürdüğün kurşun kalem gibiyim: Dışı sapasağlam, İçi paramparça..[Cemal Süreya]

* Unutma; Kimse unutulmayacak kadar sonsuz ve sonsuza dek sevilecek kadar değerli değil aslında.[Adam Fawer]

* Aşk, sabahlara kadar uyumamak değildi aslında. Her sabah uyandığında, yaşamaktan önce onun gelmesiydi aklına.[Can Yücel]

* Hani bir kelebek yakalarsın, bakmak istersin.. ama elini açsan kaçacak, sımsıkı tutsan ölecek. İşte böyle birşey seni sevmek.[Sunay Akın]

* Aşkın yalan olduğunu söyler bazıları.. Peki aşk yalansa, neden bu kadar gerçek aşkın acısı ?[Ceyhun Yılmaz]

* Asla bir salakla tartışmayın. Çünkü dışarıdan bakanlar, hanginizin salak olduğunu anlayamayabilir.[Dylan]

* 6 milyαr insαnın içinden yalnızca birini seversin. Sonra onun sevilmeye layık olmadığını anlarsın, Bütün dünyayı suçlarsın.[Can Dündar]

* Hiç kimseye değerinden fazla değer verme. Çünkü, ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin..[Çehov]

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:51 am

* İki tür nokta var ; biri önüne ve ardına bakar , biri ardına bakmaz ardını noktalar...
Özdemir Asaf ,

* İnsanlar ömür kısadır derler ama, yine de onu kısaltmak için ellerinden geleni yaparlar. Jean-Jacques Rousseau

* İnsanlar göründükleri gibi olmalıdır. Eğer değillerse hiç görünmesinler daha iyi.

* İnsanın içinde ameliyat yapmak için onu bayıltmak gerekir. Ruhunda yapmak için ayıltmak...

* Kimse geçmişini geri satın alabilecek kadar zengin değildir!. Oscar Wilde

* Nasihat; zamanında taze yenmemiş bir ekmeği, başkasına bayat yedirme denemesidir.

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:52 am

* Bir insanın zenginliği hisse senetlerinde değil, hissi senetlerindedir.. Sunay Akın

* Bir sona geldiğin için ağlama, onu yaşadığın için gülümse. G. GARCIA MARQUEZ

* "Bir salakla asla tartışma. Dışarıdan bakanlar hanginizin salak olduğunu anlayamayabilir." Dylan Dog

* Beni anlamiyorlar ben bu kulaklara uygun ağız degilim.. Friedrich Nietzsche

* Geçmişin tehlikesi esir olmaktı, geleceğinki ise robot. (E.FROMM)

* Yalnız olduğunuzu en çok, ‘Yalnız değilsin’ dediklerinde hissedersiniz. Emma Goldman

* Hayatta ne öğrendiysem futboldan öğrendim ; çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi. Albert Camus - Söylevler

* Zekasını beğendiğin birinin görüntüsünü merak etme. Zekasını kullanmayan birinin ise görüntüsünden etkilenme. Georg Wilhelm Friedrich Hegel

* İnsanlar ışığın çevresinde toplaşırlar, daha iyi görmek için değil , daha iyi parıldamak için... (Nietzsche - Aforizmalardan )

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:53 am

* Garip Değil mi ? Bir İnsana Vazgeçilmez Olduğunu Hissettirdiğinizde, İlk Vazgeçeceği Kişi Siz Olursunuz

* Bir İnsanın Sana Neler Verebileceği Değil, Senin İçin Nelereden Vazgeçeceği Önemlidir...

* Ne Kadar Seversen Sev, Asla Belli Etme Sevgini. Çünkü Sevdiğin Kişi, Sevildiği Kadar Üzecektir Seni...

* Altı Milyar İnsαnın İçinden Yalnızca Birini Seversin. Sonra Onun Sevilmeye Layık Olmadığını Anlarsın, Bütün Dünyayı Suçlarsın.

* Bir Sona Geldiğin İçin Asla Ağlama Onu Yaşadığın İçin Gülümse...

* Bir İnsanın Mutluluğu Hisse Senetlerinden Değil, Hissi Senetlerinden Belli Olur...

* Dostluklar, Arkadaşlıklar ve Sevgililer Cüzdanların Markalarına ve Doluluğuna Göre Olur Oldu...

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:54 am

* Gariptir İnsanoğlu; Yürümez, Sevmez, Mektup Yazmaz, Ağlamaz, ve Dua Etmez.. Sonra da Mutlu Olamıyorum Der...

* Bin Kere Vaad Edeceğine Bir Kere Vaadini Yerine Getir !..

* Sokrates Kendini Sevmeyen Biriyle Karşışır: Adam:"Ben Edepsizlere Yol Vermem, Demiş. Sokrates de "Ben Veririm" Demiş.

* Susup DinLediğim Kadar DeğiL, Yaşayıp AğLadığım Kadar Büyüdüm...!

* Bir Güzellik Yap Kendine.. Sadece Sahip Olduklarını Düşün, Mutlu Ol Onlarla. Sahip Olmadıkların Üzülsün Seninle Olamadıklarına..

*Ne Kadar Bilirsen Bil, Söylediklerin Karşındakinin Anlayabildiği Kadardır...

* Nerede gölgen, Ey Osman'ın o Büyük Çınarından Kalan Zavallı Kütük..

* Bir Problemin Güç Olduğunu Söyleme; Eğer O Güç Olmasaydı, Zaten Problem Olmazdı.

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:55 am

* Abdest Almak 5 Dakika Namaz Kılmak 10 Dakika Ondan Sonraki Huzur Paha Biçilemez...

* Kuşlar Gibi Uçmayı, Balıklar Gibi Yüzmeyi Öğrendik, Fakat Bu Arada Çok Basit Bir Sanatı Unuttuk. İnsan Gibi Yaşamak...

* Hergün Kendisini Ziyarete Gelen Dervişe Şeyhi Derki; Hergün Bana Geleceğine Birgün Kendine Gel...

* Sevmek Birbirine Bakmak Değil, Birlikte Aynı Noktaya Bakmaktır...

* Sevdiklerimizin yanından iyi ayrılalım..Belki bu onları son görüşümüzdür..

* Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim, Sen beni hep bıraktın, bense hep arkandan ağladım ..[Can Yücel]

* İşin güç kısmı, adam olmak değil, adam kalmaktır

* Eşek Alim Olmaz Su Taşımakla Tekkeye, İnsan Adam Olmaz Gitmek İle Mekkeye ..

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:56 am

* Sevgili, arayıp da bulduğun birisi değil, Hiç aklında yokken aşık olduğun kişidir..

* İnsan iki şey için yaşar; Özgürlük ve aşk. Özgürlük uğruna hayatımdan vazgeçerim, Aşk uğruna ise özgürlüğümü bile feda ederim.

* Bir kadının yüzü güldüğünde, bir adamın cüzdanı ağlıyordur.

* Eğer birgün çok büyük bir derdin olursa; Rabbine dönüp 'Büyük bir derdim var' deme. Derdine dönüp 'Büyük bir Rabbim var' de!

* Seveceksen eğer, terk edilmeyide göze al derim ben. Çünkü seni bilmem ama ben; Dün 'canım' dediğime yarın 'düşmanım' demem.

* Eden Kendisine Eder Yapan Bulur ve Çeker Unutma ! Kazanmak Koca Bir Ömür İster Kaybetmeye İse Anlık Gaflet Yeter ! ( Mevlana)

* Minareden Düşenin Parçası Bulunur, Bulunur da; Gönülden Düşenin Parçası Bulunmaz ..!

* Hiç Görmediğim Bir Sevinç; Kapına Geldim... "Kim O" De Yeter ki; Sen Kim Olmamı İstiyorsan O Olmaya Geldim...

* İnsanları Tanımak İçin Tüm Gücünüzü Verin Ama Tüm Sevginizi Vermeyin, Onları Tanımaya Başladıkça Verdiğiniz Sevgiye Acıyacaksnız

* Ya Rabbim Gül Gibi Görünüp, Diken Gibi Batandan, Dost Gibi Görünüp, Yilan Gibi Sokandan Sana Sıgınırım..!

* Diyojenin, Gündüz Vakti Elinde Fenerle Dolaşırken, Ne Aradığını Soranlara Verdiği Yanıt; Dürüst İnsan Arıyorum..!

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:57 am

Bob Marley
Herşeyinle seversin, tüm gücünle belki; ama yine kaybedersin. Neden mi ? Çünkü her 'seviyorum' diyeni adam zannedersin..

Hayatın En Hüzünlü Anı , Deli Gibi Sevdiğin İnsanın Buna Hiç Değmediğini Gördüğün Andır...

Hayat Sana Arka Arkaya Dikenlerini Gösteriyorsa Sakın Üzülme , Aksine Sevin.. Çünkü Çok Yakında Gülü de Gönderecektir...

Bir Kadın, Oğlunu Aklı Başında Biri Yapabilmek İçin 20 Yıl Uğraşır; Bir Başka Kadın, 20 Dakikada Aklını Başından Alır...

'Gitme' diyebilecek kadar güçlü olmalı insan hayatta. 'Çünkü hiç kimse, kaybettiklerini unutabilecek kadar güçlü değil aslında'.

'Herkes ikinci bir şansı hakeder' derler ya hani. Unutma, 'Seven gerçekten sevse, ilk şansını kaybetmezdi'.

Aşk denilen şey karşılığını bulamak değildir sadece. Ben karşılık bulamadım ama; hiç bu kadar bağlanmamıştım daha önce..

Külkedisi ne yapsın, kendisini ancak ayak numarasından tanıyabilen bir salağı ..

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Perş. Mayıs 05, 2011 9:58 am

Acıktığını söylediğinde "Kalk kendin al" cümlesini duyunca, genelde acıkmaktan vazgeçer Türk insanı

Sevgilin olabilecek birçok insan olabilir; ama unutma ki, Sevdiğin olabilecek insan bir tanedir

Birini seveceksen, onu herşeyinle sevme. Çünkü bittiğinde; Onu unutamamana değil, unutamayacak kadar çok sevdiğine yanarsın.
Gün gelir ve anlar ki insan; yaşadığı herşey bir yalandır. Geriye vazgeçemediği bir aşk ve kabullenemediği bir yalnızık kalır..
Bil ki düşmek değildir insanları üzen.. Elinden tutar gibi yapıp aslında itenlerdir insanı hayata küstüren.

Siz bana aptal hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin, Ben de size mutlu bir insan göstereyim..

Bir bayana hanımefendilikten daha çok yakışan bir kıyafet, Ve onu zerafetten daha çok güzelleştiren bir makyaj yoktur..
'Allah' diyen hayvanlara rastlıyoruz. Şaşırmayın ! Ben, 'Seni seviyorum' diyenine bile rastladım.

AyMaRaLCaN
Admin

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Paz Mayıs 15, 2011 3:41 pm

Yarın, geri kalan ömrümün ilk günüdür

Gülümseme dudaklarınla yapabileceğin en iyi ikinci şeydir

Yaşlılık sizi AŞKA karşı korumaz. Ama AŞK, bir ölçüye kadar sizi YAŞLANMAKTAN Korur

İnsan bir çay poşetine benzer; Sıcak suyun içine atana kadar gerçek rengini bilemezsiniz

Gömlegin ilk düğmesi yanlış iliklenince digerleri de yanlış gider. C.BRUNO

Söz kalpten çıkarsa kalbe kadar gider, dilden çıkarsa kulağı aşamaz. ARAP ATASOZU

Duymak istemeyen kadar kötü sağır yoktur. ITALYAN ATASOZU

Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. C.PAVESE

Yarın bambaska bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? EPIKTETOS

İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKIS

Vicdani tertemizdi, cünkü onu hiç kullanmamıştı. S.LEC

Bildigimizi zannetmemiz ögrenmemizin en büyük düşmanıdır. DR.C.BERNARD

Küçük şeylere fazla önem verenler ellerinden büyük şeyler gelmeyenlerdir. EFLATUN

Insan ancak anladığı şeyleri duyar. GOETHE

Iki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı. CAT STEVENS

Hepimizde baskalarına katlanacak güç vardır. LA ROCHEFONCAULD

Temiz elleri olan insanların da kirli düşünceleri vardır. S.LEC

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Çevrelerine uymak icin kendilerini yontanlar, tükenip giderler R.HULL

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim. MONTAIGNE

En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir NIETZSCHE

Hayatta ölümden daha kötü bir şey varsa o da onursuzca, umarsızca yaşamaktır.

Ağaç rüzgarı affetse bile kırılmış birkere...

Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız....Konfüçyüs

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. Cucong

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. Heredot

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Manalı Sözler    Bugün 8:58 pm

Manalı Sözler
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası