Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN

AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi Digg  Sosyal yer imi Delicious  Sosyal yer imi Reddit  Sosyal yer imi Stumbleupon  Sosyal yer imi Slashdot  Sosyal yer imi Furl  Sosyal yer imi Yahoo  Sosyal yer imi Google  Sosyal yer imi Blinklist  Sosyal yer imi Blogmarks  Sosyal yer imi Technorati  

www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
En bakılan konular
Xürremiler Herekatı ve Babek
Azerbaycan Bayragi
Bir Sarkisin Sen
Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Düğün resimleri
MerHaba MerHaba :)
Hiphop - Rap Müzik Şarkı Sözleri
Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

Paylaş | 

Çapkınlık tarih oluyor!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
MaRaLCaN
Admin

Rep Gücü : 18340

Rep Puani : 218

MesajKonu: Çapkınlık tarih oluyor!   Ptsi Şub. 14, 2011 7:20 pm

Çok eşli tarla farelerinin genetiği ile oynayan bilim adamları farelerin tek eşli olmasını sağladı. Bu araştırmanın ardından tıp dünyası "Şimdi sıra insanlarda mı" sorusunu tartışıyor ABD'de tarla farelerinin genetiği üzerinde yapılan bir araştırma sadakat ve çapkınlığın kalıtımsal olduğunu ortaya çıkardı. Çok eşli olan tarla farelerinin geniyle oynayan bilim adamları tarla farelerini tek eşli hale getirdi.
GENLERİYLE OYNANDI
Atlanta kentinde bulunan Emory Üniversitesi'nde Zoe Donaldson ve ekibi tarafından yapılan araştırmanın sonuçları Biology of Reproduction (Üremenin Biyolojisi) isimli dergide yayınlandı. Sabah Gazetesi'ne göre araştırma için çok eşli olan tarla farelerinin genetiği ile oynandı ve ortak yaşam alanlarında tek eşliliğe geçtikleri gözlendi. Uzmanlar bir gün sadakat kavramı için insan embriyosu üzerinde de değişiklik yapılabilecek mi sorusunu sormaya başladılar. Bir gün genetik müdahale ile insanlar tek eşli olabilecek mi?
ÇAPKINLIK GENİ
Bu sorular tüm dünyada tıp otoriteleri tarafından tartışılmaya başlandı. Kocaeli Üniversitesi Gen Terapi Merkezi Başkanı Prof. Dr. Erdal Karaöz fareler üzerinde yapılan bu çalışmanın insana uygulanabileceğini düşünüyor. Karagöz, bu işin teknik olarak mümkün olduğunun altını çiziyor. Ancak bu tip araştırmaların şu anda etik olmadığı için yapılamayacağını anlatan Prof. Erdal Karaöz tedavi yöntemleriyle ilgili şunları söylüyor: "Şu anda gen bilimi genetik müdahaleleri ancak hastalık söz konusu olduğunda yapmaya çalışıyor. Bozuk genler ancak hastalık durumunda insandan temizleniyor. Sadakat, yeşil göz, beyaz ten gibi isteklere yönelik genetik oynamaların yapılması ise şu anda dünyada yasak. Belki gelecekte yapılabilir ama önce bunun ne kadar doğru olacağının tartışılması gerekir"
İNSAN ASLINDA ÇOK EŞLİ
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Özgünen ise insanların biyolojisinin aslında çok eşli olduğunu vurguluyor. Tek eşliliğin ise sonradan öğrenildiğini anlatan Prof. Dr. Özgünen, "genetikle oynamaya gerek yok, tek eşlilik öğretilebilir. Zaten yüzyıllar içinde insanlar bunu öğrendi. Buna rağmen 'benim genetiğimde çok eşlilik' var diyenler bunu ancak bahane olarak kullanıyor" diyor. Kadının da erkek kadar biyolojik olarak çok eşli olduğunu iddia eden Prof. Dr. Tuncay Özgünen şunları söylüyor: "Biz tabiattaki diğer canlılar gibi yalnızca biyolojimize göre hareket etmiyoruz. Tabiattaki canlılar ya çok eşlidir ya tek eşlidir. Bizim biyolojimiz de çok eşli ama tek eşliliği öğrendik ve öyle yaşama planları geliştirdik. 'Ben öğrenemedim, ancak genlerimle oynanması gerekli' diyenlerin kişilik bozukluğu vardır. Onların genleri ile oynanacağına psikolojik tedavi almaları daha kolay."
"DON JUAN'LIK ÇOCUKKEN ÖĞRENİLİR"
AİLE Sağlığı Araştırma Derneği Uzman Psikologu Meliha Karayay da cinsel davranışların genetik değil sonradan öğrenildiğini iddia ediyor. Karayay, "Don Juan doğulmaz, olunur. Bu bir kişilik özelliğidir. Sonradan kazanılır. Beş altı yaş arasında öğrenilir. Yetişkin olduğunda ortaya çıkacak cinsel kişilik üç ile altı yaşında edinilir. Bunun için genetikle oynamaya gerek yok" diyor. Çapkınlığın genetik yapısı üzerine araştırmalar ise sürüyor. Bu araştırmaların sonuçları daha uzun süre tartışılacak gibi görünüyor.

Hürriyet

Nerde isitsem Adini Gözlerim Gezir Seniiiii

Kullanıcı profilini gör http://www.ay-maral-can.tr.gg

Çapkınlık tarih oluyor!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası