Hosgeldiniz.... AyMaRaLCaN Bilgi Paylasim Platformuna..... Cay Isterseniz ( Hayali Büfe ) Smile Sagda Büfemiz Var Buyurun Bir Bardak Alin Afiyetle Icin Seker Bitmis ise Lütfen Zile Tiklayin Servisimiz Yardimci Olacaktir..... ..Keyifli Seyirler Dilerim Smile Bye ...
Yazar ---- > Wink AyMaRaLCaN 
AnasayfaGüncel KonularGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
»  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
Cuma Ara. 14, 2012 7:05 am tarafından AyMaRaLCaN

» Bir Sarkisin Sen
Cuma Ara. 14, 2012 7:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» MerHaba MerHaba :)
Cuma Ara. 14, 2012 6:58 am tarafından AyMaRaLCaN

» Azerbaycan Yemekleri,Azerbaycan Yemek Kültürü,Azerbaycan Mutfağı
Cuma Ara. 14, 2012 6:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» ORHAN AFACAN SIIRLERI Tas Atan Cocuklar
Cuma Kas. 30, 2012 7:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bu Mezarda Bir Garip Var
Cuma Kas. 30, 2012 3:51 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Bizden Geriler (Gam Kasavet)
Cuma Kas. 30, 2012 3:49 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Benim Hayatım
Cuma Kas. 30, 2012 3:48 am tarafından AyMaRaLCaN

» Aşık Mahzuni Şerif - Babasını (Bir Fakirin Hatırını)
Cuma Kas. 30, 2012 3:46 am tarafından AyMaRaLCaN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 7 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: AyBüke

Kullanıcılarımız toplam 28063 mesaj attılar bunda 19753 konu
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
Similar topics
  Sosyal yer imi
  Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

  www.ay-maral-can.forum-aktiv.com

  Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
  En bakılan konular
  Çok Güzel Kalp Resimler,i Güller ve Kalpler,
  Bir Sarkisin Sen
  Acilinden Kaciyorum ...Görüsmek Umudu Ile <---- Bye
  Azerbaycan Bayragi
  Türkmenistan (3) - Türkmen İsimleri
  Xürremiler Herekatı ve Babek
  MEN TELESMİREM Semed Vurgun ..1954
  Radyo icin Tema Resimleri Resimler Resim
  MerHaba MerHaba :)
  Yeni Büyük Kalp Gif'leri Arşivi 3, Küçük Kalpler, Küçük Hareketli Kalpler, Küçük PNG Kalpler, Küçük Sayfa süsleme Kalpleri, Minik Kalpler, Kırmızı Minik Kalpler, HAreketli

  Paylaş | 
   

    YENİ BULUNAN FOSİL EVRİM TEORİSİNİ ÇIKMAZA SOKTU

  Aşağa gitmek 
  YazarMesaj
  MaRaLCaN
  Admin
  avatar

  Üyelik tarihi : 27/03/10

  Mesaj Sayısı : 6713

  Rep Gücü : 18340

  Rep Puani : 218


  MesajKonu: YENİ BULUNAN FOSİL EVRİM TEORİSİNİ ÇIKMAZA SOKTU   Ptsi Şub. 14, 2011 4:55 am

  YENİ FOSİL
  YENİ BULUNAN FOSİL EVRİM TEORİSİNİ ÇIKMAZA SOKTU
  EVRİM TEORİSİNİ ÇIKMAZA SOKTU
  Çad'da bulunan bu yeni maymun fosili evrimcilerin tüm tezlerini alt-üst etti.
  Çad'da bulunan yeni bir kafatası fosili evrim teorisini savunanları çıkmaza soktu. Darwinist bilim adamları bu fosilin evrim teorisini kökünden sarstığını itiraf ediyorlar. "Maymundan insana uzanan evrim zinciri" masalı bir kez daha çökmüş durumda.
  Orta Afrika ülkesi Çad'da bulunan yeni bir kafatası fosili evrim teorisinin insanın kökeni hakkındaki iddialarına yeni bir darbe indirdi. Dünyaca ünlü bilim dergilerinde ve gazetelerde geniş yer verilen bu yeni fosil Darwinistlerin 150 yıldır ısrarla savundukları "insanın maymun benzeri canlılardan evrimleştiği" iddiasını kökünden sarsmış durumda. Fransız bilim adamı Michel Brunet tarafından keşfedilen fosile Sahelanthropus tchadensis adı verildi.
  Ve bu fosil Darwinizm dünyasını birbirine kattı. Dünyaca ünlü Nature dergisi fosili duyuran haberinde "bulunan yeni kafatasıinsanın evrimi hakkındaki düşüncelerimizi tamamen batırabilir" itirafında bulundu.
  Harvard Üniversitesi'nden Daniel Lieberman bu yeni bulgunun "küçük bir nükleer bomba kadar etkili olacağı"nı söyledi.
  Bunun nedeni bulunan sözkonusu fosilin 7 milyon yıl yaşında olmasına rağmen "insanın en eski atası" olduğu iddia edilen ve 5 milyon yıl yaşındaki Australopithecus türü maymunlardan (evrimcilerin bugüne kadar temel aldıkları kıstaklara göre) daha "insansı" bir yapıya sahip olması.
  Evrimciler 1920'li yıllardan bu yana söz konusu Australopithecus türü maymunların bazı özelliklerinin insana benzediğini iddia ediyor ve bu nedenle bu soyu tükenmiş canlıları sözde "insanın en ilkel atası" olarak gösteriyorlardı. Bu iddianın geçersizliğini gösteren pek çok delil ortaya çıkmış örneğin Australopithecusların iddia edildiği gibi dik yürümedikleri aynen diğer maymunlar gibi eğik bir yürüyüşe sahip oldukları 1990'lı yıllardaki bazı araştırmalarla ortaya çıkmıştı. Yeni bulunan Sahelanthropus tchadensis isimli fosil ise Australopithecuslardan 2 milyon yıl önce yaşamış bir başka maymun türünün evrimcilerin kıstaslarına göre daha "insansı" olduğunu gösteriyor. Yani tüm "evrim şeması"nı bozuyor.
  Konunun aslı ise şu:
  Geçmişte yaşamış ve bugün soyu tükenmiş olan pek çok farklı maymun türü vardır. Bunların bazılarının kafatası veya iskelet yapısı kısmen insanlara benzerlik göstermektedir. Ama bu benzerlikler bu canlıların insanlarla bir ilgisi olduğu anlamına gelmez. Evrimciler ise bu soyu tükenmiş canlılara ait kafataslarını teorilerinin gerektirdiği gibi art arda dizerek bir tür 'maymundan insana giden merdiven' oluşturma çabasındadırlar. Ancak bu konudaki araştırmalar derinleştikçe ortada böyle bir merdiven bulunmadığı sadece farklı dönemlerde farklı maymun türlerinin yaşadığı anlaşılıyor. Bunun sonucunda ise insanın arkasında hiç bir evrim süreci bulunmadan yeryüzünde bir anda ortaya çıktığı yani yaratıldığı ortaya çıkıyor."
  Washington'daki George Washington Ünivesitesi'nden evrimci antropolog Bernard Wood'un yeni bulunan fosil üzerine yaptığı açıklama ise bu görüşü doğruluyor:
  "Üniversiteye başladığım 1963 yılında insanın evrimi bir merdiven gibi görülüyordu. Bu merdivenin basamakları maymundan insana doğru ilerleyen ve her aşaması bir öncekinden daha az maymunsu olan bir seri ara formdan meydana geliyordu... Ama şimdi insanın evrimi (karmakarışık) bir çalıya benziyor... Fosillerin birbirleriyle nasıl bir ilişkisi olduğu ve herhangi birisinin gerçekten insanın atası olup olmadığı hala tartışmalı."
  Yeni bulunan maymun fosili konusunda Nature dergisinin editörü ve önde gelen bir paleoantropolog olan Henry Gee'nin yaptığı yorumlar da son derece önemli. Gee The Guardian gazetesinde yayınlanan yazısında fosil üzerinde yapılan tartışmalara değiniyor ve şöyle yazıyor:
  Sonuç ne olursa olsun bu kafatası bir kez daha ve kesin olarak göstermiştir ki eskiden beri kabul edilen (insanla maymun arasındaki) 'kayıp halka' düşüncesi saçmadır.... Şu an çok açık olarak görülmelidir ki zaten her zaman için son derece sallantılı olan kayıp halka düşüncesi artık tamamen geçerliliğini yitirmiştir.
  Kısacası sık sık gazetelerde veya dergilerde gördüğümüz "maymundan insana uzanan evrim merdiveni" çizimlerinin hiç bir bilimsel değeri yok. Bunlar sadece evrim teorisine körü körüne inanmış olan çevrelerin propagandası. Bu propaganda yürütülürken bir taraftan da evrim teorisiyle çelişen bilimsel deliller toplumdan gizleniyor. Amerikalı biyolog Jonathan Wells Amerika'da büyük bir tartışma başlatan "Evrimin İkonları: Bilim mi Efsane mi Evrim Hakkında Öğrettiğimiz Pek Çok Şey Neden Yanlış" adlı 2000 yılı basımı kitabında bu propaganda mekanizmasını şöyle özetlemekte:
  "Toplumun geneli insanın kökeni hakkındaki derin belirsizliğe dair bilimsel uzmanların yaptıkları açıklamalardan çok nadiren haberdar edilir. Bunun yerine şu veya bu kimsenin en son teorisi ile besleniriz ve bize bizzat paleoantropologların bunun üzerinde anlaşamadıkları gerçeği aktarılmaz. Ve tipik olarak teori mağara adamlarının veya "bol makyajlı" insan atalarının hayali resimleri ile süslenir... Görünen odur ki bilimin hiç bir alanında bu kadar az bir malzeme üzerine bu kadar fazla bir kurgu yapılmamıştır. "
  Ancak artık Darwinizm efsanesi çökmek üzere. Bilim geliştikçe bir 19. yüzyıl hurafesi olan Darwinizm'in yanlışlığı daha da açık şekilde ortaya çıkıyor. Ve bilim dünyası en önemli gerçeğin farkına varıyor: İçinde yaşadığımız evreni ve içindeki canlı-cansız tüm varlıkları Allah yaratmıştır.
  SABAH GAZETESİ KONUYU NEDEN ÇARPITTI?
  Çad'da bulunan yeni kafatasının evrim teorisinin şimdiye kadarki tezlerini çürüttüğü bu buluşu dünyaya duyuran ünlü bilim dergileri tarafından da itiraf edildi.
  Örneğin dünyaca ünlü bilim otoritesi olan İngiliz Nature dergisinin konuyla ilgili başlığının hemen altında şöyle yazıyordu:
  "YENİ BULUNAN KAFATASI İNSANIN EVRİMİ HAKKINDAKİ MEVCUT FİKİRLERİMİZİ BATIRABİLİR." (New-found skull could sink our current ideas about human evolution.)
  National Geographic News ise haberi şu başlıkla duyuruyordu:
  "ÇAD'DA BULUNAN FOSİL İNSANIN KÖKENİNİN YENİDEN DÜŞÜNÜLMESİNİ GEREKTİRİYOR". (Skull Fossil From Chad Forces Rethinking of Human Origins)
  CNN.com ise bu kafatasının evrim teorisine "kafa tuttuğunu" şöyle ifade ediyordu:
  "ESKİ KAFATASI İNSANIN KÖKENİNE MEYDAN OKUYOR." (Ancient skull challenges human origins)
  Diğer ünlü bilimsel kaynaklarda veya önde gelen uluslararası medya kuruluşlarında bu konuda verilen haberlerin hemen hepsinde de bulunan fosilin evrim teorisi adına çok şaşırtıcı ve beklenmedik olduğu vurgulanıyordu. Bu uluslararası kaynakların hiç birinde bulunan kafatasının evrim teorisini desteklediğihatta "kanıtladığı" iddia edilmedi.
  Ama ne ilginçtir ki Türkiye'de bir gazete konuyu büyük ölçüde çarpıtarak yayınladı. Sabah gazetesi 12 Temmuz 2002 tarihli sayısında Çad'da bulunan kafatasını "DARWIN'İN EVRİM TEORİSİ İSPATLANDI" gibi son derece gerçek dışı ve yanıltıcı bir başlıkla okuyucularına tanıttı.
  Sabah gazetesinin bu konudaki çok önemli bir yanılgısı ise tartışmalı bir kafatası fosilinden yola çıkarak Darwin'in teorisinin ispatlanabileceğini sanmasıdır. Evrim teorisi daha hayatın nasıl başladığını açıklamaktan yoksundur. Sadece bir hücre değil hücreyi meydana getiren tek bir proteinin dahi tesadüflerle oluşmasının imkansız olduğu bugün bilinmektedir. Dolayısıyla tek bir fosilden yola çıkarak üstelik onu da yanlış ve çarpıtarak yorumlayarak fosil hakkındaki farklı yorumları gündeme getirmeden "evrim teorisi ispatlandı" demek sadece Sabah gazetesinin evrim teorisine nasıl körü körüne bağlı olduğunu gösterir.
  Umarız gerek Sabah gazetesi gerekse Darwinizm lehinde yayın yapmayı alışkanlık haline getirmiş diğer bazı medya kuruluşları bu tavırlarından vazgeçer ve konuyu daha önyargısız şekilde değerlendirmeye başlarlar. Körü körüne Darwinizm propagandası yapmak hem de bunun için gerçekleri çarpıtmak hem basın ilkeleriyle hem de en temel dürüstlük kıstaslarıyla bağdaşmamaktadır çünkü.
  BU YAZININ HAZIRLANMASINDAKİ KAYNAKLAR


  1 John Whitfield "Oldest member of human family found" Nature 11 July 2002
  2 D.L. Parsell "Skull Fossil From Chad Forces Rethinking of Human Origins" National Geographic News July 10 2002
  3 John Whitfield "Oldest member of human family found" Nature 11 July 2002
  4 Jonathan Wells Icons of Evolution: Science or Myth Why Much of What We Teach About Evolution is Wrong Washington DC Regnery Publishing 2000 s. 225

  alinti


  Nerde isitsem Adini Gözlerim Gezir Seniiiii


  Sayfa başına dön Aşağa gitmek
  Kullanıcı profilini gör http://www.ay-maral-can.tr.gg
   
  YENİ BULUNAN FOSİL EVRİM TEORİSİNİ ÇIKMAZA SOKTU
  Sayfa başına dön 
  1 sayfadaki 1 sayfası
   Similar topics
  -
  » eskişehir'deki aleviler

  Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
   :: Abartisiz Atis Serbest-
  Buraya geçin: